«Google 2015 logo» участника Google (vectorisé par Madeck, originellement par Fugitron) – Google. Под лицензией Общественное достояние с сайта Викисклада.

Дата: 15 вересня 1997 року Ларрі Пейдж і Сергій Брін зареєстрували доменне ім’я «Google.com».

Пізніше 4 вересня 1998 року відбулася реєстрація приватної компанії Google.

Відома сьогодні всім користувачам мережі Інтернет компанія особливу увагу приділяє оформленню прав інтелектуальної власності. Так, компанія отримала свідоцтво на торговельну марку Google, що дає їй виключне право дозволяти використання цієї торговельної марки та забороняти таке використання іншими особами. Компанія активно протидіє особам, які порушують права власника свідоцтва шляхом використання торговельної марки без її згоди в доменних іменах інших осіб. Спірні справи вирішуються переважно через Центр з арбітражу та посередництва Всесвітньої організації інтелектуальної власності, що надає послуги по альтернативному врегулюванню конфліктів при вирішенні міжнародних комерційних спорів з інтелектуальної власності між приватними сторонами. Зокрема свого часу розглядалися спори стосовно реєстрації схожих доменних імен в різних країнах світу як: Googletg.com, Googleonlinestorage.com, Googlepride.com, Google.by, Googlegear.com, Googlegear.net, Googlegear.org и Googlebuy.com та ін. Рішення як правило приймались на користь компанії.

Скористатися популярністю славнозвісної компанії намагалися й в Україні. Одна з судових справ стосувалася спору щодо використання доменного імені Google.ua. Відповідачем у справі була компанія «ГОУ ОГЛЕ». Остання у 2006 році отримала свідоцтва на торговельні марки «Google» та «Go Ogle» (за класами 9 і 30 згідно з Міжнародною класифікацією товарів та послуг). За задумом відповідача, при відвідуванні сайту Google.ua користувачі перенаправлялись на сайт знайомств kohaymos.com. Згідно з касаційним рішенням суд заборонив компанії «ГОУ ОГЛЕ» використовувати Google в доменному імені Google.ua, а також зобов’язав передати доменне ім‘я позивачу шляхом делегування його компанії Google.Inc.

У 2015 році Google по версії BrandZ зайняла друге місце серед найбільш дорогих торговельних марок (брендів) у світі (на першому місці Apple)*.

* Самые дорогие бренды мира (BrandZ Top-100), 2015 год.http://www.brandreport.ru/ratings/?rtid=52

image_pdfimage_print
15 вересня – День реєстрації доменного імені Google.com