Дата: цього дня 1962 року учасники новоствореної групи під назвою «The Rolling Stones» вперше виступили на сцені лондонського клубу Marquee Jazz Club.

Торговельна марка: малюнок художника Джона Паше, створений в 1970 році, став основою знака для товарів і послуг, розробленого спеціально для цієї групи.

Сьогодні символ рок-групи – знак (логотип) у вигляді зображення великого червоного роту з висунутим язиком, є одним з найбільш відомих і популярних в світі.

Реалізація авторських прав на малюнок (твір образотворчого мистецтва), а також прав на торговельну марку групи Rolling Stones, виявилася надзвичайно успішною як для художника, так і для групи.

Наприклад, за створення малюнку у вигляді зображувального елементу знаку, Джон Паше отримав 250 фунтів стерлінгів. У 2006 році художник передав майнові авторські права на цей малюнок групі Rolling Stone за 400 тис. фунтів стерлінгів. На даний час, оригінал малюнку знаходиться в лондонському Музеї Вікторії та Альберта. Відомо, що музей, через онлайн-аукціон Mastro в США, купив цей оригінал за 92 500 дол.*

Не менш комерційно успішною стала торговельна марка і для рок-групи Rolling Stones. Позначення можливо побачити на одязі, ювелірних виробах, предметах дизайну та інших товарах, що широко розповсюджуються в торговельних мережах, через Інтернет-магазини, на аукціонах. Так, у 2006 році оригінальний плакат зі знаменитим символом рок-групи продано на аукціоні, організованому компанією The Fame Bureau, за 489 тис. дол.**

* http://os.colta.ru/news/details/2755/

** http://lenta.ru/news/2006/11/30/tongue

image_pdfimage_print
12 липня – день першого публічного виступу групи Rolling Stones