Дата: засновано компанію, що випускає продукцію під торговельною маркою Apple

Лідерство: Apple стала самою дорогою торговельною маркою по версії Forbes в 2013, 2014 роках

Вартість торговельної марки: 124,2 млрд. дол.*

Успіх американської компанії Apple пояснюється постійним пошуком та впровадженням нових технологій в сфері комп’ютерних технологій. При цьому компанія активно працює в напрямку оформлення набуття прав інтелектуальної власності шляхом отримання патентів на винаходи, корисні моделі і промислові зразки.

Перший патент був отриманий в 1883 році засновником компанії Стівом Джобсом на «Персональний комп’ютер» без монітора («Personal Computer»). Наразі нараховується більше 450 патентів, автором (співавтором) яких є Стів Джобс**. Серед відомих винаходів: персональні комп’ютери iMac, адаптери Apple, операційні системи MacOS, NeXT, медіаплеєри iPod, смартфони iPhone, електронні планшети iPad тощо. Разом з тим, не лише в галузі комп’ютерних технологій відзначився відомий автор. Так, за життя Стів Джобс отримав патент на пристрій непрозорих скляних сходинок в магазині Apple Store, котрий знаходиться в Нью-Йорку, а вже після смерті він визначений як один з співавторів патенту на промисловий зразок (дизайн) цього ж магазину, побудованого в скляному стилі.

Одним з останніх патентів, отриманих компанією Apple в 2015 році, є патент на пристрій гнучкого смартфону, який можна згинати, звертати чи деформувати без завдання шкоди самому механізму, виконуючи при цьому відповідні функції (включити, виключити тощо). Наскільки реалізованим буде цей винахід – покаже час.

Фото. Graham M.http://www.yelp.com/biz_photos/apple-store-new-york-2?select=CEXYUc4zrY7nibvSoxlONQ#CEXYUc4zrY7nibvSoxlONQ

* http://finance.bigmir.net/news/economics/51617-Apple-stala-samoi-dorogoi-torgovoi-markoi-po-versii-Forbes

** http://www.thg.ru/technews/20141128_190313.html

image_pdfimage_print
1 квітня – День народження Apple