Місія. Всесвітня організація інтелектуальної власності  - міжнародна організація, що нараховує 191 державу-учасницю та завдяки цьому слугує глобальним майданчиком для розробки угод, обговорення питань політики, зміцнення співробітництва та поширення знань у сфері інтелектуальної власності.

Мета організації - очолити роботу з формування збалансованої та ефективної системи інтелектуальної власності. Оскільки інтелектуальна власність є потужним важелем розвитку інноваційної економіки, вона відіграє важливу роль у стимулюванні та підтримці сучасної науки.

Створення науково-освітнього центру. Для закладів вищої освіти впровадження та комерціалізація результатів наукових досліджень, що проводяться у їх стінах стає запорукою  успішного розвитку, підвищення авторитету закладу та стимулом для забезпечення наукового потенціалу. Доброю практикою нині стало утворення на базі закладів вищої освіти науково-освітніх центрів, що сприяють обміну та поширенню знань не тільки в країні, а й за її межами. В першу чергу завдяки академічній мобільності науковців та студентів, участі в міжнародних конференціях та конгресах, що дозволяють налагодити зв’язки між представниками наукових кіл галузі, обмінюватися досвідом та розробками.

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності є одним із співзасновників Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності, що з 2017 року працює на базі кафедри інтелектуальної власності КНУ імені Тараса Шевченка.

Центр забезпечує:

 • реалізацію спільних освітньо-професійних, освітньо-наукових та наукових програм,
 • підвищення кваліфікації працівників державної системи правової охорони інтелектуальної власності,
 • підготовку наукових експертних висновків з питань інтелектуальної власності (в тому числі наукову експертизу проектів законів та інших нормативно-правових актів),
 • консультує викладачів та студентів Університету,
 • проводить просвітницькі заходи з питань інтелектуальної власності для широкої громадськості.

Організація навчального візиту до ВОІВ. У рамках діяльності Науково-освітнього центру інтелектуальної власності директор  Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, Олена Орлюк взяла участь у Навчальному візиті до штаб-квартири Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Еducational briefings for groups of students, professionals and others to learn about our work) у Женеві.

У рамках візиту на заході Current Issues in Intellectual Property Rights відбулися презентації студентів, що представляли провідні університети та освітні центри Ізраїлю, України, Білорусі, Киргизстану та інших країн. Студенти-магістри з України під час дискусій з учасниками з інших країн мали можливість обговорити широке коло питань інтелектуальної власності:  від стрімкого розвитку та потенціалу штучного інтелекту, впливу технологій до блокчейну та набутків традиційних знань.

Із привітальним словом виступив пан Михайло Свантер,  директор TDS WIPO. Свої доповіді представили його колеги, а також Касим Величко, який активно опікується розвитком офісу TISC в Україні.

Учасники змогли ознайомитися із напрямами діяльності ВОІВ та ділилися досвідом розв’язання проблем охорони й захисту прав інтелектуальної власності у національних юрисдикціях, активно обговорювали проблематику штучного інтелекту та ІР-сфери, досліджували шляхи розвитку інноваційних систем тощо. 

Україна, як держава що має потужний науковий потенціал, зацікавлена у молодих професійних кваліфікованих кадрах, що здатні представляти її інтереси за кордоном в міжнародних організаціях та представництвах.

Потужною мотивацією, що надихала студентів до професійного зростання, послужив візит до посольства України в Женеві. Велику гордість відчули, коли пан Юрій Клименко, який очолює Постійне представництво України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, вітаючи гостей, відзначив, що він є випускником КНУ імені Тараса Шевченка! Так само як і пан Олександр Шевченко, який є заступником керівника програм TDS WIPO. Наочний доказ, що за бажання освіта  відкриває необмежені можливості! Особливо, якщо із часом набувати додаткових знань у провідних університетах світу й підвищувати свій професійний рівень.

Довгострокова співпраця. У процесі візиту було досягнуто домовленості про підписання меморандуму щодо співпраці в сфері наукової та освітньої діяльності між ВОІВ, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрНУ та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. 

       

 

 

 

 

ВІЗИТ СТУДЕНТІВ ДО ОФІСУ ВОІВ (ЖЕНЕВА)

Студенти-магістри інтелектуальної власності відвідали головний офіс WIPO (м. Женева), де ознайомились із роботою організації та провели презентації своїх фахових досліджень щодо актуальних проблем ІВ в Україні.

ЗУСТРІЧ ІЗ ОЧІЛЬНИКОМ ПРЕДСТАВНИЦТВА УКРАЇНИ ПРИ ООН

Юрій Клименко, очільник постійного представництва України при ООН та інших міжнарожних організацій радо вітав молодих фахівців ІВ з України

Останні новини

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

 • 08
  лип. '20

  Конкурс на заміщення посади директора в НДІ ІВ

  Відповідно до постанови Президії Національної академії правових наук України № 164/1- Б від 07 липня 2020 року з 8 липня 2020 року оголошений конкурс на заміщення посади директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. 

Анонс подій

II Всеукраїнська конференція з економіки інтелектуальної власності

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua