8 грудня відбулася конференція «Судова експертиза об’єктів інтелектуальної власності: шляхи удосконалення та правозастосування». 

Захід, що проходив в межах Всесвітнього тижня права в режимі онлайн, зібрав учасників з 10 наукових установ та університетів України. На конференції було представлено 23 доповіді. 

Співорганізаторами конференції виступили Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та Дніпропетровський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.
Матеріали доповідей учасників конференції опубліковані у збірнику конференції.   

На конференції виступили провідні фахівці галузі:

Дорошенко Олександр Федорович в.о. директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України

Адлер Олександр Григорович заступник директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, 

Кумець Павло Іванович,заступник директора Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України,

Філей Юрій Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка»

Кірін Роман Станіславович, докт. юр. наук експерт Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України

Петренко Віталій Олександрович, д.т.н., професор Національна металургійна академія України, м.Дніпро

Томачинський Сергій Миколайович, судовий експерт лабораторії права промислової власності Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України

Бабенко Валентина Андріївна, к.і.н., доц. ДВНЗ Придніпровська Державна Академія будівництва та архітектури.

Підчас конференції  обговорювалися питання, пов’язані з методичними підходами до проведення судово-експертних досліджень об’єктів інтелектуальної власності в умовах змін спеціального законодавства відповідно до Законів України №№ 815-ІХ від 21.07.2020 та 816-ІХ від 21.07.2020.

Особливу увагу було приділено проблемам проведення судових експертиз промислових зразків, оскільки Законом № 815-ІХ від 21.07.2020 було змінено концепцію охорони цього об’єкта, зокрема умови його охороноспроможності та обсяг правової охорони. В доповідях учасників було висвітлено зміст нових умов охороноспроможності та можливі підходи до встановлення відповідності промислових зразків критеріям новизни та  індивідуального характеру з урахуванням ступеню свободи автора, як це передбачено Законом.

Учасники конференції погодили спільні позиції щодо напрацювання пропозицій до законодавства України у сфері судової експертизи.

 

Current news

  • 10
    Apr '24

    Конкурс робіт аспірантів і молодих вчених 2024

    Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України оголошує конкурс з нагоди Всеукраїнського фестивалю науки на кращу наукову роботу аспірантів та молодих вчених.

44634

Researches project

Scientific, research and public project established by SRI IP.

44631

Centres & Labs

Research Centers and Laboratories for the Study of Intellectual Property.

 

44633l

Scientific journals

Journal "Theory and Practice of Intellectual Property" and "Medical Law".

44635

Lagislation

International and Ukrainian legislative base

 

Сontact us

Get advice on intellectual property issues.

Сontact

Kazymyra Malevycha str., 11, building 4, 13 floor, Kyiv, 03680, Ukraine

Phone: +38 (044) 200 08 76
Email: ndiivu@gmail.com