Підписання УСПП, Економічною радою громадських організацій, галузевих асоціацій, організацій роботодавців Меморандуму про партнерство та співробітництво з Кабінетом міністрів України є дуже важливим кроком, який допоможе підтримувати живий діалог між урядом і бізнесом. Принципово, що Меморандум передбачає активну участь ділової спільноти у формуванні стратегії економічного розвитку країни, розробці серйозних законодавчих проектів, державних цільових програм. По суті, промисловці і урядовці домовились, що найважливіші державні рішення економічної сфери будуть прийматися з урахуванням досвіду та експертних пропозицій представників реального сектору економіки. Таку думку висловив голова парламентського об’єднання «Економічний розвиток», президент УСПП Анатолій Кінах.

«Наявність постійного та відкритого діалогу дуже важлива не лише для бізнесу, а й для влади, яка потребує інтелектуального підживлення, перевірки правильності та доцільності своїх рішень, чіткого громадського контролю за їх виконанням, моральної підтримки своєї політики з боку бізнес-спільноти. Таке партнерство передбачає постійність, рівноправну взаємовідповідальну основу», – наголосив президент УСПП.

Він повідомив, що нині в союзі триває підготовка Плану спільних дій до Меморандуму про партнерство та співпрацю між УСПП та КМУ. В нього увійдуть підготовлені промисловцями і підприємцями рекомендації щодо першочергових завдань держави на 2014 рік, проблемні питання, які пролунали нещодавно на зустрічі промислової спільноти з Прем’єр-міністром країни А.П.Яценюком та представниками уряду, пропозиції, які об’єднання та організації бізнесу надсилають до УСПП зараз.

Промисловці пропонують включити у План спільних дій постійний моніторинг впливу на реальну економіку пакету фіскальних законів, що ухвалені Верховною Радою України задля недопущення поглиблення соціально-економічної кризи. Якщо виникає загроза поглиблення негативних явищ, норми мають бути змінені. На погляд ділової спільноти, слід активізувати підготовку та послідовну реалізацію Національної програми адаптації української економіки до умов вільної торгівлі з ЄС (стандарти, технічні регламенти, модернізація).

Серед пропозицій УСПП є такі, що дозволять підвищити ділову активність в цілому, реалізувати за державної підтримки програми імпортозаміщення, домогтися диверсифікації вітчизняного експорту, мінімізувати втрати виробничників, які працювали в основному на ринках Росії, інших країн пострадянського простору, а нині можуть постраждати від скорочення цих ринків. Вкрай актуальною нині є розробка та впровадження в життя спільної програми НБУ та КМУ щодо кредитування реального сектору економіки державними та комерційними банками.

Пропозиції до Плану спільних дій стосуються й сфери боротьби з корупцією, посилення персональної відповідальності посадовців за виконання їх службових обов’язків.

«Промисловці і підприємці повні надії, що їх співпраця з органами влади буде розвиватися активно та цілеспрямовано, на основі принципів рівноправності, взаємної поваги, обов’язкового врахування експертної думки бізнесу під час прийняття важливих державних рішень економічного змісту. Саме в такому випадку бізнес буде почуватися впевнено та стабільно, а завдання подолати нинішню кризу та вийти на шлях сталого економічного зростання успішно виконуватиметься», – підсумував Анатолій Кінах.

Для довідки. Меморандум про партнерство та співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Українським союзом промисловців і підприємців підписано 4 квітня 2014року.

Source: УСПП

image_pdfimage_print
Memorandum of Partnership between the Ukrainian League of Industrialists and Entrepreneurs and the Cabinet of Ministers of Ukraine will be supplemeted by the Joint Action Plan